„Wspieramy Wolontariuszy” 2018

logo wspieramy wolontariuszy

W grudniu 2018 r. nasza Szkoła była Beneficjentem programu wolontariatu pracowniczego Kraków Airport „Wspieramy Wolontariuszy” 2018.

Działania podjęte w ramach projektu miały służyć rozszerzeniu monitoringu wizyjnego w budynku oraz na terenie sportowo- rekreacyjnym wokół Szkoły.

Dzięki środkom pozyskanym z programu zakupiono siedem kamer do monitoringu wizyjnego wraz z adapterami, nowym ekranem oraz okablowaniem i niezbędnymi elementami uzupełniającymi. Wszystkie prace związane z zakupem i montażem kamer zostały wykonane sprawnie i profesjonalnie przez pracowników Kraków AIRPORT.

Modernizacja starego monitoringu i wyposażenie Szkoły w nowe urządzenia pozwoliły na znaczną poprawę bezpieczeństwa w placówce oraz na terenie wokół budynku.

Dyrektor Szkoły, Nauczyciele oraz cała społeczność szkolna wyrażają ogromną wdzięczność pracownikom Kraków Airport, którzy byli zaangażowani w realizację projektu.

Zabawa karnawałowa

30.01.2019

30 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylanach uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Klasy I-III wybrały się w podróż pociągiem dookoła świata. Wyruszyły z Polski i odwiedziły: Grecję, Francję, Belgię i Brazylię. Nauczyły się tradycyjnych tańców charakterystycznych dla danego państwa. Na zakończenie podróży wybrali Króla i Królową Balu, którymi zostali: Wiktoria Juszczak i Szymon Makówka.

Natomiast uczniowie klas IV-VIII bawili się wesoło w rytm skocznej muzyki. Rodzice przygotowali dla wszystkich uczestników zabawy smakowity poczęstunek, była pizza i słodkie napoje.

Był to bardzo przyjemny, pełen atrakcji dzień. Szkoda, że do następnej zabawy trzeba będzie poczekać cały rok!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

10.01.2019

Dnia 10 stycznia 2018 roku tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie naszej szkoły zaprosili swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. W tym roku dzięki życzliwości sołtysa, Pana Kazimierza Kapelana, Czcigodni Goście zostali zaproszeni, podobnie jak w roku ubiegłym, do świetlicy środowiskowej w Kobylanach, gdzie przy filiżance kawy lub herbaty oraz słodkim poczęstunku oglądali program przygotowany przez swoje wnuczęta.

W tym roku była to Noworoczna Gala, na której swoje umiejętności prezentowali uczniowie poszczególnych klas. Tradycyjnie program rozpoczął się od jasełek w wykonaniu uczniów klasy V i VII, a następnie swoimi talentami dzielili się laureaci XI Konkursu Kolęd i Pastorałek. Po nich wystąpili uczniowie klasy I z tańcem współczesnym oraz uczniowie klasy III wykonując taniec ludowy „Trojak”. Po pląsach, na scenie pojawili się uczniowie klasy II, którzy przedstawili spektakl pod tytułem „Eko – Kapturek”. Jak zwyczaj każe, na zakończenie uroczystości, w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przedstawiciel zaproszonych gości, Pan Marek Wielgus, dziadek uczennicy klasy II Róży Kisielewskiej, przeczytał dzieciom krótkie opowiadanie.

Na tym Noworoczna Gala zakończyła się, ale nim zgasły światła reflektorów dzieci zaśpiewały zaproszonym Gościom „STO LAT”. Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.

Serdeczne słowa podziękowania należą się również wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „Hej kolęda, kolęda”

08.01.2019

W dniu 8.01.2019 r. w naszej szkole odbył się, już po raz jedenasty Konkurs kolęd i pastorałek.

W konkursie wzięło udział: 3 dzieci z Oddziału przedszkolnego, 17 uczniów z kl. I - III oraz 12 osób z klas IV-VII, w sumie 32 uczniów.

Przy ocenie Jury brało pod uwagę:

• Zdolności wokalne
  • Umiejętności wokalno-instrumentalne
  • Opanowanie pamięciowe tekstu
  • Oryginalność wykonania
  • Wrażenie artystyczne

Bardzo dziękuję Jurorom. Dyplomy i nagrody rzeczowe przyznano 14 uczniom.

2018 12 14 grudniowa niespodzianka

dziennik elektroniczny 2