Przedszkole - Aktualności

Witaj Wiosno!!!

W dniu 21.03.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej, poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek.

Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w swoich salach, aby wspólnie powitać wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce.

Po zabawie w sali dzieci wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego trzymając w rękach Marzannę. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.

Po zakończeniu ceremonii powitania wiosny dzieci pozostawiły Marzannę na gałęziach drzewa a same przystąpiły do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie naszego przedszkola.

Dzieciaki Sadzeniaki

Dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję, w dniu 28.02.2019 wziąć udział w warsztatach organizowanych przez sieć sklepów Leroy Merlin, które mają na celu uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.

Część teoretyczna zaktywizowała dzieci do zadawania pytań, rozwiązywania zagadek oraz odpowiedzi na pytania prowadzącego .

Podczas części praktycznej, dzieci założyły rękawiczki, otrzymały do dyspozycji łopaty, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty i przesadzały małe rośliny ozdobne. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę.

Warsztaty zakończone zostały wręczeniem dyplomów oraz upominków przygotowanych przez organizatora.

Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci!

Bale, bale w karnawale !!!

Karnawał to wyjątkowy czas dla naszych milusińskich. W tym czasie dzieci w przedszkolu czekają na dzień niezwykły, na bal karnawałowy – bal przebierańców.

31.01.2019 wszystkie przedszkolaki wzięły udział w balu, podczas którego dzieci wspólnie śpiewały i tańczyły. Przepięknie przebrane maluchy z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc z ochotą we wspólnych zabawach.

W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską oraz napić soczku, jak również zrobić pamiątkową fotkę.

„Odważny Pastuszek”

09.01.2019

Oddział przedszkolny, w dniu 09.01.2019 gościł u siebie teatrzyk „Eden”, który zaprezentował dzieciom spektakl pt. „Odważny Pastuszek”.

Była to historia pasterza Dawida, który dzięki swojej odwadze pomaga Królowi zapanować nad jego złym humorem.

Dzieci miały okazję czynnie współtowarzyszyć aktorom na scenie.

Ze spektaklu wypłynął cenny morał uczący szacunku dla słabszych i mniejszych.

Wszystkim bardzo się podobało, z pewnością zaprosimy do nas teatrzyk ponownie.

Konkurs na „Aniołka bożonarodzeniowego”

04.01.2019

W dniu 04.01.2019r. rozstrzygnięty został konkurs, w którym brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego. Prace konkursowe stanowiły wykonane przez dzieci przestrzenne Aniołki. Ozdobiły one przedszkolny korytarz.

Wykonane przez dzieci prace były bardzo ciekawe i pomysłowe, komisja oceniająca musiała zmierzyć się z niezwykle trudną decyzją o przyznaniu głównej nagrody, ponieważ każdy z aniołków był wyjątkowy i piękny.

Laureatami konkursu zostali:

Anna i Katarzyna Kaleta – I miejsce

Mikołaj Zwoliński – II miejsce

Gabriela Styba – III miejsce

Wyróżnieni zostali Maja i Milena Kępa, Wiktor Juszczak, Filip Ziarkowski oraz Emilia Sierpotowska.

Serdecznie gratulujemy

dziennik elektroniczny 2